Gent Holding

Aktualności

 • Warszawskie spotkanie biznesowe. Śniadanie inwestorów Gent Fund.

  W czwartek 21 marca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie biznesowe dla partnerów i klientów Gent Fund. Tematem wydarzenia organizowanego w restauracji Concept 13 w DH Vitkac w Warszawie były alternatywne formy lokowania kapitału. O możliwościach inwestowania w nieruchomości komercyjne oraz koncepcji budowy sieci hoteli studenckich LIV rozmawiali obecni partnerzy, inwestorzy, jak i przedstawiciele spółek z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Podczas śniadania biznesowego organizowanego w ramach cyklicznych spotkań zaprezentowano założenia realizowanych inwestycji, status aktualnych projektów oraz plany rozwoju w najbliższych miesiącach. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć projekcję filmu promującego sieć prywatnych hoteli studenckich powstających pod wspólną marką LIV. W filmie udział wzięli studenci najczęściej pojawiających się narodowości w Polsce, w tym m.in. Ukraińcy, Białorusini, Hiszpanie, Hindusi oraz Turcy, którzy z wielką sympatią opowiadali o swoich wspomnieniach z początku przyjazdu do Polski oraz skojarzeniach z ich własnym domem mających swoją kontynuację w obiektach LIV. Ważnym aspektem podczas dyskusji było budowanie społeczności akademickiej wokół pokolenia Y oraz odpowiadania na bezpośrednie potrzeby przyszłych mieszkańców. Część merytoryczną spotkania, w tym analizy raportów rynkowych oraz innowacyjne sposoby inwestowania w nieruchomości komercyjne, poprowadził Kamil Bilecki – Investment Manager Gent Holding S.A. Za przywitanie i odpowiednią atmosferę spotkania zadbał P.O. Dyrektor Oddziału Arkadiusz Raczkowski wraz z zespołem Wealth Managerów. Nieformalny klimat spotkania sprzyjał licznym rozmowom w kuluarach. Stosunkowo nowy i nieznany dotychczas obszar prywatnych akademików cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gości. Szczególną uwagę przykuły korzyści wynikające bezpośrednio z projektów, w tym m.in. bezobsługowość, pełną własność na odrębnej księdze wieczystej oraz ponadprzeciętne stopy zwrotu w porównaniu do innych form lokowania kapitału. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w zamkniętym gronie klientów, partnerów i doradców w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

 • Śniadanie biznesowe poznańskich inwestorów Gent Fund S.A.

  W czwartek 21 lutego 2019 r. w nowoczesnej przestrzeni centrum biznesowego Młyńska 12 w Poznaniu odbyło się śniadanie dla partnerów Gent Fund S.A. Podczas wydarzenia zaprezentowano alternatywne formy lokowania kapitału oraz portfolio realizowanych inwestycji prywatnych akademików przez spółki z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Aktualne otoczenie niskich stóp procentowych i niepewności na rynku finansowym sprawia, że inwestorzy poszukują alternatywnych form lokowania kapitału. Głównym tematem spotkania była dywersyfikacja portfela o projekty cechujące się stabilnym najmem i bezpieczeństwem w postaci odrębnej Księgi Wieczystej. Prywatne akademiki zapewniają brak sezonowości oraz regularny zysk bez potrzeby angażowania inwestora. Dogodne lokalizacje inwestycji, bliskość uczelni wyższych i nowoczesny standard wykończenia czynią projekty atrakcyjnymi w portfelu inwestycyjnym. „Na wielu rozwiniętych rynkach segment prywatnych akademików wykazuje się wyższą stopą zwrotu w porównaniu do rynku nieruchomości mieszkaniowych, czy komercyjnych w postaci biurowców" - ocenia Kamil Bilecki, Investment Manager Gent Holding S.A. Rosnąca liczba studentów zagranicznych w Polsce oraz wyższe oczekiwania względem warunków zamieszkania generują nowe standardy. Z tego powodu wśród licznych udogodnień pojawiają się pralnie, strefy co-livingowe, rowerownie, czy sale fitness. Oferta dedykowana jest osobom pomiędzy 18, a 35 rokiem życia – studentom, turystom oraz managerom podróżującym służbowo. W okresie akademickim obiekty będą przeznaczone na najem długoterminowy, a w okresie letnim będą pełniły funkcję hotelu. „Inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym oferujemy apartamenty gotowe do zamieszkania studentów, kompleksowe usługi zarządzania najmem oraz stopę zwrotu na poziomie 6% netto rocznie” – komentuje Józef Rytel, Prezes Zarządu Gent Fund S.A. Aktualnie spółki z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. realizują sześć takich obiektów. W grudniu 2018 r. ruszyła budowa hotelu studenckiego w Krakowie przy al. Jana Pawła II 74. Nieruchomość położona jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny zaledwie 280 m od Akademii Wychowania Fizycznego. Projekt zakłada budowę nowoczesnego obiektu z 277 apartamentami 1- oraz 2-osobowymi. Jesienią 2020 r. akademik przyjmie łącznie 509 studentów. Za Generalne Wykonawstwo odpowiada ERBUD. Kameralna atmosfera spotkania sprzyjała licznym rozmowom na temat stosunkowo nowego i nieznanego dotychczas segmentu rynku nieruchomości w Polsce. W części networkingowej wydarzenia zaproszeni goście mieli okazję porozmawiać o możliwościach współpracy z przedstawicielami Gent Holding S.A. oraz Gent Fund S.A. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w zamkniętym gronie w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu i Trójmieście.

 • Przy Szkolnej w Katowicach powstanie prywatny akademik LIV

  Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe przy ul. Szkolnej 7. Powstanie tam prywatny akademik dedykowany studentom Uniwersytetu Śląskiego. Inwestycja zakłada oddanie do użytkowania 89 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Projekt realizowany jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. W bliskim sąsiedztwie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstaje inwestycja prywatnego akademika LIV Katowice. Projekt realizowany jest we współpracy z młodymi śląskimi architektami z pracowni Prosto Studio. Inwestycja powstaje w ścisłym centrum miasta w pobliżu największych uczelni wyższych i dedykowana jest studentom i pracownikom. Bliskie sąsiedztwo z infrastrukturą rozrywkową zapewnia wygodny dostęp do licznych sklepów, restauracji oraz hali widowiskowo – sportowej Spodek Katowice. Oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano jesienią 2020 r.  „To kameralna inwestycja, jednak ze względu na ogromne zapotrzebowanie miejsc dla studentów prowadzimy aktualnie rozmowy z władzami w zakresie powiększenia obiektu o dodatkowe apartamenty.  – mówi Agata Kaszub – Project Director Gent Holding S.A. Nowoczesna infrastruktura obiektu z zachowaniem elementów historycznych oraz wykończenie apartamentów pod klucz mają zapewnić pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa studentom i pracownikom uczelni wyższych. W częściach wspólnych zaplanowano liczne udogodnienia, w tym m.in. bezpłatne wi-fi, siłownię, pralnię i strefę co-workingową.  „By maksymalnie wykorzystać potencjał, który daje nam to miejsce postanowiliśmy w ramach przestrzeni przed budynkiem stworzyć reprezentacyjne przedpole podkreślające rangę budynku, stanowiące strefę rekreacyjną dla jego mieszkańców. Z jednej strony będzie to plac oddzielający obiekt od zgiełku ulicy, a z drugiej – podkreśli miejski charakter przestrzeni” – mówią architekci Aleksandra Stolecka i Anna Siwińska z Prosto Studio. Prywatne akademiki to ciekawy segment rozwijającej się niszy w branży nieruchomości. Poszerzająca się oferta dydaktyczna uczelni wyższych, zainteresowanie studentów zagranicznych, jak również preferencje młodych ludzi względem akomodacji dają możliwość lokaty kapitału w sprawdzony model biznesowy. Kompleksowe usługi zarządzania najmem, aktywna strategia działań marketingowych i współpraca z platformami wymiany studenckiej ma sprzyjać zapewnieniu pełnego obłożenia w roku akademickim dla studentów i pracowników uczelni, a w okresie turystycznym – turystom i managerom w podróży. Prywatne akademiki pod wspólną marką LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich w Polsce, w tym m.in. w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

 • ERBUD rozpoczął prace budowlane prywatnego akademika LIV Kraków

  Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji prywatnego akademika LIV obok krakowskiego AWF. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Inwestycja realizowana jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding, a za Generalne Wykonawstwo odpowiada firma ERBUD. Spółka z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. jeszcze w grudniu 2018 r. podpisała umowę z ERBUD na budowę w systemie generalnego wykonawstwa obiektu zbiorowego zamieszkania przy al. Jana Pawła II w Krakowie. Projekt zakłada realizację 277 apartamentów 1 i 2-osobowych o podwyższonym standardzie. W pokojach zaplanowano m.in. przestrzeń do nauki i spania, własną łazienkę oraz aneks kuchenny. Za koncepcję architektoniczną odpowiada biuro AGAWA Architektura. „Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i organizacją placu budowy, usuwaniem istniejących kolizji oraz roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek” – Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Kraków ERBUD S.A. Kolejne etapy prac budowlanych obejmą w najbliższym czasie prace fundamentowe oraz ściany żelbetowe garażu podziemnego na kondygnacji -1. W pełni funkcjonalne rozwiązania, nowoczesna infrastruktura oraz dostęp do bezpłatnego wi-fi i licznych części wspólnych mają zapewnić pełen komfort przyszłym mieszkańcom. W przestrzeniach komercyjnych zaplanowano również udogodnienia w postaci siłowni, pralni i stref co-workingowych. „ Idea powstania LIV wiąże się także z budowaniem społeczności wśród studentów oraz pokolenia Young Generation. Realizując projekty prywatnych akademików uważnie słuchamy przyszłych mieszkańców, obserwujemy ich styl życia dopasowując infrastrukturę pod ich potrzeby i międzynarodowe standardy – zapewnia Józef Rytel, Prezes Zarządu Equal Real Estate S.A.” Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Lokalizacja zapewnia dostęp do pobliskich uczelni wyższych, licznych punktów gastronomiczno-usługowych, terenów zielonych i obiektów widowiskowo – sportowych. W najbliższym otoczeniu znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej autobusowej oraz linia tramwajowa. Z tego powodu inwestycja dedykowana jest studentom pobliskich uczelni, w tym m.in. AWF i Politechniki Krakowskiej, ale także w okresie letnim turystom i uczestnikom licznych koncertów i wydarzeń kulturalnych w hali TAURON Arena. Zakończenie wszystkich etapów prac budowlanych związanych z wykonaniem kompletnego budynku wraz z jego wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu wokół budynku oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie inwestycji zaplanowano z końcem sierpnia 2020 r. Obiekt przyjmie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021.

 • Gent Holding buduje sieć prywatnych akademików LIV. Kolejny powstaje przy krakowskim AWF

  Już wkrótce rozpoczną się prace budowlane przy al. Jana Pawła II 74 w Krakowie. Nowy inwestor zamierza wybudować tam kolejny obiekt prywatnego akademika pod marką LIV. Inwestycja zakłada realizację 277 nowoczesnych apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Projekt LIV Kraków zakłada budowę nowoczesnego akademika. Jesienią 2020 r. do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów 1- oraz 2-osobowych. Funkcjonalne rozwiązania architektoniczne biura projektowego AGAWA Architektura mają zapewnić pełną wygodę i dostęp do licznych stref rekreacyjno-rozrywkowych. Inwestycja realizowana jest przez spółkę w grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Nieruchomość położona jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny zaledwie 280 m od Akademii Wychowania Fizycznego. Lokalizacja obiektu zapewnia dostęp do pobliskich uczelni wyższych, licznych punktów gastronomiczno-usługowych, terenów zielonych i obiektów widowiskowo- sportowych. W najbliższym otoczeniu znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej autobusowej oraz linia tramwajowa. Międzynarodowe standardy wyposażenia Nowoczesna infrastruktura obiektu, wykończenie pod klucz oraz wykorzystanie w obsłudze nowoczesnych technologii mają zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom akademika. W częściach wspólnych zaplanowano liczne udogodnienia w postaci bezpłatnego wi-fi, siłowni, pralni i stref co-workingowych.  „Precyzyjnie dopasowujemy infrastrukturę obiektów pod międzynarodowe standardy. Stawiamy na innowacyjność dbając o liczne strefy co-workingowe, przestrzeń do nauki, pracy, odpoczynku i rozrywki.” – tak inwestycję w Krakowie ocenia Agata Kaszub – Project Director w Gent Holding S.A. Niewykorzystana nisza rynkowa Poszerzająca się oferta dydaktyczna uczelni wyższych, większa liczba studentów przybywających zza granicy oraz preferencje studentów względem akomodacji determinują popyt na powstawanie prywatnych akademików. „W województwie małopolskim w 2017 roku studiowało 157 271 studentów w obrębie 29 uczelni wyższych. Mimo systematycznego spadku ilości studentów, zauważalny jest regularny wzrost zainteresowania studiowaniem w Krakowie przez studentów zagranicznych.” – komentuje Kamil Bilecki, Investment Manager w Gent Holding S.A. Małopolska jest drugim co do wielkości województwem z największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Z tego powodu, obok mieszkań na wynajem, inwestorzy interesują się niszą rynkową w segmencie prywatnych domów studenckich. Pomimo wczesnej fazy rozwoju rynku prywatnych akademików w Polsce, segment ten zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród studentów, jak również w przypadku prywatnych i instytucjonalnych inwestorów. W Krakowie prężnie funkcjonuje kilka prywatnych inwestycji tego typu, a kolejne inwestycje już są na etapie planowania.

 • Budynek Alfa przekształci się w prywatny akademik

  Spółka z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. pomyślnie zakończyła transakcję zakupu jednego z budynków Alfy w Poznaniu. Nowy inwestor zamierza wybudować tam prywatny akademik. Obiekt LIV zakłada realizację 140 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. LIV Poznań powstanie w ścisłym centrum miasta przy ul. Św. Marcin 58 w Poznaniu. Lokalizacja zapewnia dostęp do tętniącego życiem centrum miasta, punktów gastronomicznych, Starego Rynku oraz licznych wydarzeń kulturalnych. Obiekt dedykowany studentom oraz pokoleniu Young Generation zostanie oddany do użytkowania jesienią 2020 r. Inwestycja realizowana jest we współpracy z biurem projektowym ADS, które jest odpowiedzialne za rewitalizację i przebudowę najważniejszych ulic miasta w ramach projektu „Projekt Centrum.” Za komercjalizację lokali usługowych odpowiada firma Silver Arc. Rewitalizacja głównych ulic w Poznaniu Proces rewitalizacji LIV Poznań obejmuje przebudowę obiektu na wielu płaszczyznach poprzez nadanie nowej jakości i przywrócenie świetności budynku sprzed lat z zachowaniem poszanowania do tradycji. Historia budowy obiektu przypada na koniec lat 60. i 70. XX wieku. Choć budynek stanowi nieodłączny element historyczny miasta to nadanie nowych funkcji społecznych ma nastąpić zgodnie z koncepcją rewitalizacji głównych ulic Poznania. Zachowane zostaną świąteczne elementy dekoracyjne budynku oraz neon „Miasto Projekt”, które znajdują się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. Nowoczesna infrastruktura obiektu, wykończenie pod klucz oraz wykorzystanie w obsłudze nowoczesnych technologii mają zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom akademika. W częściach wspólnych zaplanowano liczne udogodnienia, w tym m.in. bezpłatne wi-fi, siłownię, pralnię, dużą kuchnię i strefę co-workingową. Pomysł powstania prywatnego akademika w centrum Poznania spotkał się również z aprobatą władz miast, które są przychylne ożywieniu ul. Święty Marcin. „Pomysł ulokowania prywatnego akademika w budynku Alfy uważam za znakomity. Pozwoli to nadać nową funkcję temu obiektowi, a także przyciągnie do centrum miasta młodych ludzi, co przyniesie korzyści okolicznym przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom itd., a to z kolei wpisuje się w planowane ożywienie ulicy Św. Marcin. " – komentuje inwestycję Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznań. Odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku Wielkopolska jest trzecim do co wielkości województwem z największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Na 11 uczelniach publicznych oraz 18 uczelniach prywatnych w 2017 roku studiowało łącznie ponad 130 tys. studentów. Wzrost liczby studentów zza granicy zauważalny jest też w Poznaniu. Od 2009 do roku 2017 liczba ta zwiększyła się o ok. 170%. Obecne możliwości akomodacji społeczności akademickiej, jak wskazują statystyki GUS, zapewniają miejsce w państwowym akademiku tylko ok. 10% studentom. Z tego powodu, obok mieszkań na wynajem, inwestorzy interesują się niszą rynkową w segmencie prywatnych akademików.

 • Śniadanie biznesowe w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Relacja ze spotkania.

  Tematem śniadania biznesowego w Warszawie była dywersyfikacja portfela o projekty prywatnych akademików. O koncepcji budowy obiektów LIV oraz możliwościach partnerskiej i transparentnej współpracy opowiadali przedstawiciele spółek z grupy Gent Holding. W środę 10 października 2018 r. w Restauracji Belvedere Cafe w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się kolejne śniadanie biznesowe realizowane w ramach cyklicznych spotkań dla klientów i partnerów Gent Fund i Gent Investment. W porannych godzinach, w przepięknej jesiennej aurze zgromadzili się zaproszeni goście, by debatować o możliwościach inwestowania z innowacyjne modele biznesowe. Podczas wydarzenia zaprezentowano koncepcję budowy sieci prywatnych akademickich w głównych ośrodkach akademickich, w tym m.in. Trójmieście, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie i Wrocławiu. Część merytoryczną wydarzenia prowadzili: Agata Kaszub – Manager ds. rynku nieruchomości Gent Holding, Karolina Kulikowska – Członek Zarządu Gent Investment oraz Bartłomiej Stanuch – Sales Director Gent Fund. "Rynek prywatnych akademików w Polsce znajduje się we wczesnym stadium rozwoju. Aktualny etap tego segmentu nieruchomości wykazuje się niską podażą i potencjalnie wysokim popytem." - ocenia Kamil Bilecki - Investment Manager Gent Holding S.A. Nieformalna atmosfera spotkania sprzyjała licznym rozmowom w kuluarach. Stosunkowo nowy i nieznany dotychczasowe rozwiązania biznesowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród gości. Szczególną uwagę przykuły korzyści wynikające bezpośrednio z projektów, w tym m.in. bezobsługowość, pełną własność na odrębnej księdze wieczystej oraz ponadprzeciętne stopy zwrotu w porównaniu do innych form lokowania kapitału. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w zamkniętym gronie klientów, partnerów i doradców w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

 • Dywersyfikacja portfela o projekty akademickie. Relacja ze śniadania dla inwestorów w Poznaniu.

  Czym charakteryzuje się rynek prywatnych akademików w Polsce? Jak dywersyfikować portfel o dochodowe projekty? Kiedy pierwsze akademiki LIV zostaną oddane do użytkowania? Na te i inne pytania opowiadali przedstawiciele Gent Fund podczas śniadania biznesowego w Poznaniu. We wtorek 18 września 2018 r. w postindustrialnej przestrzeni Concordia Design w centrum Poznania odbyło się śniadanie dla lokalnych przedsiębiorców. Zaproszeni goście mieli okazję poznać projekty prywatnych akademików realizowane w ramach koncepcji LIV przez spółki z grupy kapitałowej Gent Holding. Część merytoryczną wydarzenia poprowadzili: Agata Kaszub – Manager ds. rynku nieruchomości, Józef Rytel – Prezes Zarządu Gent Fund oraz Bartłomiej Stanuch – Sales Director Gent Fund. Podczas spotkania zaprezentowano alternatywne sposoby lokowania kapitału ukazując tym samym niewykorzystaną niszę rynku akademickiego. Nieformalna atmosfera spotkania sprzyjała licznym dyskusjom na temat stosunkowo nowego i nieznanego dotychczas segmentu rynku nieruchomości. Wśród korzyści znalazły się m.in. bezobsługowość unitu dzięki usłudze zarządzania najmem, pełną własność na odrębnej księdze wieczystej oraz ponadprzeciętne stopy zwrotu w porównaniu do innych form lokowania kapitału. Poznań, jako trzeci co do wielkości największy ośrodek akademicki w Polsce, cieszy się wysokim zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i studentów. Atrakcyjność Wielkopolski potwierdzają dane statystyczne – 23 uczelnie wyższe, 110 000 studentów, w tym blisko 3 700 studentów zza granicy. Najnowsze inwestycje generują nowe możliwości inwestycyjne zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych. Obiekty prywatnych akademików LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich w Polsce. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w zamkniętym gronie w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

 • Segment inwestycji alternatywnych tematem rozmów podczas śniadania biznesowego w Katowicach.

  Kolejne śniadanie biznesowe dla inwestorów odbyło się w piątek 31 sierpnia 2018 r. w restauracji Browar Mariacki w Katowicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się klienci Gent Fund S.A. - spółki z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. realizującej sprzedaż prywatnych akademików LIV. Tematem kolejnego z cyklu spotkań biznesowych była dywersyfikacja portfela o segment inwestycji alternatywnych. Pierwszą część spotkania uświetniło wystąpienie Agaty Kaszub – Managera ds. rynku nieruchomości Gent Holding S.A. oraz Józefa Rytel – Prezesa Zarządu Gent Fund S.A, którzy przedstawili koncepcję budowy sieci prywatnych akademików LIV oraz przedstawili realizowane inwestycje. O możliwościach uczestnictwa w niszowych projektach cechujących się stabilnym najmem i pełną obsługą ze strony operatora opowiedział Bartłomiej Stanuch – Sales Director Gent Fund S.A. W zamkniętym gronie lokalni przedsiębiorcy oraz właściciele małych i średnich firm debatowali na temat sprawdzonego i świetnie funkcjonującego modelu biznesowego w krajach Europy Zachodniej. Industrialna przestrzeń i nieformalny klimat miejsca sprzyjały licznym rozmowom kuluarowym i poznaniu projektów ze strony przedstawicieli działu projektowego. Obiekty prywatnych akademików LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich w Polsce. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w największych miastach w Polsce, w tym m.in. Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

 • Perspektywy rynku prywatnych akademików. Relacja ze śniadania biznesowego.

  W piątek 24 sierpnia 2018 r. w Courtyard by Marriott odbyło się kolejne śniadanie biznesowe dla partnerów Gent Holding S.A. Głównym tematem spotkania było przedstawienie projektów z portfolio grupy kapitałowej oraz możliwości inwestowania w prywatne akademiki. Organizatorem wydarzenia był Gent Fund S.A. W restauracji 27th floor w Katowicach z widokiem na panoramę miasta spotkali się inwestorzy, lokalni przedsiębiorcy oraz właściciele małych i średnich firm, by porozmawiać o alternatywnych sposobach lokowania kapitału. Wśród atrakcyjnych form cechujących się stabilną stopą zwrotu wyróżniono segment nieruchomości komercyjnych. Podczas śniadania biznesowego w towarzystwie smaków kuchni międzynarodowej zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z koncepcją budowy sieci prywatnych akademików LIV oraz przyjrzeć się postępom prac budowlanych na realizowanej nieopodal inwestycji LIV Katowice. Część merytoryczną spotkania prowadzili: Agata Kaszub – Manager ds. rynku nieruchomości Gent Holding S.A., Józef Rytel – Prezes Zarządu Gent Fund S.A. oraz Bartłomiej Stanuch – Sales Director Gent Fund S.A. "Podczas nieformalnych spotkań nawiązują się nowe kontakty i otwierają się nowe możliwości współpracy. Poznanie osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektami podczas śniadań biznesowych sprzyja budowaniu i umacnianiu relacji z naszymi klientami - Bartłomiej Stanuch, Sales Director Gent Fund S.A." Nowoczesna przestrzeń VIP Room Courtyard by Marriott i kameralna atmosfera wydarzenia sprzyjały licznym dyskusjom na temat wzrastającej liczby studentów zagranicznych w Polsce, szerokim wachlarzu oferty dydaktycznej uczelni oraz programów wymiany międzynarodowej. Inwestorzy wykazywali duże zainteresowanie realizowanymi przedsięwzięciami i chęć partycypacji w rentownych projektach spółek z grupy Gent Holding S.A. Obiekty prywatnych akademików LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w większych miastach w Polsce, w tym m.in. Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

 • Biuro prasowe