Gent Holding

Aktualności

Dywersyfikacja portfela o projekty akademickie. Relacja ze śniadania dla inwestorów w Poznaniu.

Czym charakteryzuje się rynek prywatnych akademików w Polsce? Jak dywersyfikować portfel o dochodowe projekty? Kiedy pierwsze akademiki LIV zostaną oddane do użytkowania? Na te i inne pytania opowiadali przedstawiciele Gent Fund podczas śniadania biznesowego w Poznaniu.

We wtorek 18 września 2018 r. w postindustrialnej przestrzeni Concordia Design w centrum Poznania odbyło się śniadanie dla lokalnych przedsiębiorców. Zaproszeni goście mieli okazję poznać projekty prywatnych akademików realizowane w ramach koncepcji LIV przez spółki z grupy kapitałowej Gent Holding. Część merytoryczną wydarzenia poprowadzili: Agata Kaszub – Manager ds. rynku nieruchomości, Józef Rytel – Prezes Zarządu Gent Fund oraz Bartłomiej Stanuch – Sales Director Gent Fund.

Podczas spotkania zaprezentowano alternatywne sposoby lokowania kapitału ukazując tym samym niewykorzystaną niszę rynku akademickiego. Nieformalna atmosfera spotkania sprzyjała licznym dyskusjom na temat stosunkowo nowego i nieznanego dotychczas segmentu rynku nieruchomości. Wśród korzyści znalazły się m.in. bezobsługowość unitu dzięki usłudze zarządzania najmem, pełną własność na odrębnej księdze wieczystej oraz ponadprzeciętne stopy zwrotu w porównaniu do innych form lokowania kapitału.

Poznań, jako trzeci co do wielkości największy ośrodek akademicki w Polsce, cieszy się wysokim zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i studentów. Atrakcyjność Wielkopolski potwierdzają dane statystyczne – 23 uczelnie wyższe, 110 000 studentów, w tym blisko 3 700 studentów zza granicy. Najnowsze inwestycje generują nowe możliwości inwestycyjne zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Obiekty prywatnych akademików LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich w Polsce. Organizowany w ramach wymiany sieci kontaktów cykl śniadań biznesowych odbywa się w zamkniętym gronie w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

  • Biuro prasowe