Gent Holding

Aktualności

Budynek Alfa przekształci się w prywatny akademik

Spółka z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. pomyślnie zakończyła transakcję zakupu jednego z budynków Alfy w Poznaniu. Nowy inwestor zamierza wybudować tam prywatny akademik. Obiekt LIV zakłada realizację 140 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym.

LIV Poznań powstanie w ścisłym centrum miasta przy ul. Św. Marcin 58 w Poznaniu. Lokalizacja zapewnia dostęp do tętniącego życiem centrum miasta, punktów gastronomicznych, Starego Rynku oraz licznych wydarzeń kulturalnych. Obiekt dedykowany studentom oraz pokoleniu Young Generation zostanie oddany do użytkowania jesienią 2020 r. Inwestycja realizowana jest we współpracy z biurem projektowym ADS, które jest odpowiedzialne za rewitalizację i przebudowę najważniejszych ulic miasta w ramach projektu „Projekt Centrum.” Za komercjalizację lokali usługowych odpowiada firma Silver Arc.

Rewitalizacja głównych ulic w Poznaniu

Proces rewitalizacji LIV Poznań obejmuje przebudowę obiektu na wielu płaszczyznach poprzez nadanie nowej jakości i przywrócenie świetności budynku sprzed lat z zachowaniem poszanowania do tradycji. Historia budowy obiektu przypada na koniec lat 60. i 70. XX wieku. Choć budynek stanowi nieodłączny element historyczny miasta to nadanie nowych funkcji społecznych ma nastąpić zgodnie z koncepcją rewitalizacji głównych ulic Poznania. Zachowane zostaną świąteczne elementy dekoracyjne budynku oraz neon „Miasto Projekt”, które znajdują się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Nowoczesna infrastruktura obiektu, wykończenie pod klucz oraz wykorzystanie w obsłudze nowoczesnych technologii mają zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom akademika. W częściach wspólnych zaplanowano liczne udogodnienia, w tym m.in. bezpłatne wi-fi, siłownię, pralnię, dużą kuchnię i strefę co-workingową.

Pomysł powstania prywatnego akademika w centrum Poznania spotkał się również z aprobatą władz miast, które są przychylne ożywieniu ul. Święty Marcin.

„Pomysł ulokowania prywatnego akademika w budynku Alfy uważam za znakomity. Pozwoli to nadać nową funkcję temu obiektowi, a także przyciągnie do centrum miasta młodych ludzi, co przyniesie korzyści okolicznym przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom itd., a to z kolei wpisuje się w planowane ożywienie ulicy Św. Marcin. " – komentuje inwestycję Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznań.

Odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku

Wielkopolska jest trzecim do co wielkości województwem z największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Na 11 uczelniach publicznych oraz 18 uczelniach prywatnych w 2017 roku studiowało łącznie ponad 130 tys. studentów. Wzrost liczby studentów zza granicy zauważalny jest też w Poznaniu. Od 2009 do roku 2017 liczba ta zwiększyła się o ok. 170%. Obecne możliwości akomodacji społeczności akademickiej, jak wskazują statystyki GUS, zapewniają miejsce w państwowym akademiku tylko ok. 10% studentom. Z tego powodu, obok mieszkań na wynajem, inwestorzy interesują się niszą rynkową w segmencie prywatnych akademików.

  • Biuro prasowe