Gent Holding

Aktualności

ERBUD rozpoczął prace budowlane prywatnego akademika LIV Kraków

Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji prywatnego akademika LIV obok krakowskiego AWF. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Inwestycja realizowana jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding, a za Generalne Wykonawstwo odpowiada firma ERBUD.

Spółka z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. jeszcze w grudniu 2018 r. podpisała umowę z ERBUD na budowę w systemie generalnego wykonawstwa obiektu zbiorowego zamieszkania przy al. Jana Pawła II w Krakowie. Projekt zakłada realizację 277 apartamentów 1 i 2-osobowych o podwyższonym standardzie. W pokojach zaplanowano m.in. przestrzeń do nauki i spania, własną łazienkę oraz aneks kuchenny. Za koncepcję architektoniczną odpowiada biuro AGAWA Architektura.

„Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i organizacją placu budowy, usuwaniem istniejących kolizji oraz roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek” – Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Kraków ERBUD S.A.

Kolejne etapy prac budowlanych obejmą w najbliższym czasie prace fundamentowe oraz ściany żelbetowe garażu podziemnego na kondygnacji -1. W pełni funkcjonalne rozwiązania, nowoczesna infrastruktura oraz dostęp do bezpłatnego wi-fi i licznych części wspólnych mają zapewnić pełen komfort przyszłym mieszkańcom. W przestrzeniach komercyjnych zaplanowano również udogodnienia w postaci siłowni, pralni i stref co-workingowych.

„ Idea powstania LIV wiąże się także z budowaniem społeczności wśród studentów oraz pokolenia Young Generation. Realizując projekty prywatnych akademików uważnie słuchamy przyszłych mieszkańców, obserwujemy ich styl życia dopasowując infrastrukturę pod ich potrzeby i międzynarodowe standardy – zapewnia Józef Rytel, Prezes Zarządu Equal Real Estate S.A.”

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Lokalizacja zapewnia dostęp do pobliskich uczelni wyższych, licznych punktów gastronomiczno-usługowych, terenów zielonych i obiektów widowiskowo – sportowych. W najbliższym otoczeniu znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej autobusowej oraz linia tramwajowa. Z tego powodu inwestycja dedykowana jest studentom pobliskich uczelni, w tym m.in. AWF i Politechniki Krakowskiej, ale także w okresie letnim turystom i uczestnikom licznych koncertów i wydarzeń kulturalnych w hali TAURON Arena.

Zakończenie wszystkich etapów prac budowlanych związanych z wykonaniem kompletnego budynku wraz z jego wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu wokół budynku oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie inwestycji zaplanowano z końcem sierpnia 2020 r. Obiekt przyjmie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021.

  • Biuro prasowe