Gent Holding

Aktualności

Gent Holding buduje sieć prywatnych akademików LIV. Kolejny powstaje przy krakowskim AWF

Już wkrótce rozpoczną się prace budowlane przy al. Jana Pawła II 74 w Krakowie. Nowy inwestor zamierza wybudować tam kolejny obiekt prywatnego akademika pod marką LIV. Inwestycja zakłada realizację 277 nowoczesnych apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym.

Projekt LIV Kraków zakłada budowę nowoczesnego akademika. Jesienią 2020 r. do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów 1- oraz 2-osobowych. Funkcjonalne rozwiązania architektoniczne biura projektowego AGAWA Architektura mają zapewnić pełną wygodę i dostęp do licznych stref rekreacyjno-rozrywkowych. Inwestycja realizowana jest przez spółkę w grupy kapitałowej Gent Holding S.A.

Nieruchomość położona jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny zaledwie 280 m od Akademii Wychowania Fizycznego. Lokalizacja obiektu zapewnia dostęp do pobliskich uczelni wyższych, licznych punktów gastronomiczno-usługowych, terenów zielonych i obiektów widowiskowo- sportowych. W najbliższym otoczeniu znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej autobusowej oraz linia tramwajowa.

Międzynarodowe standardy wyposażenia

Nowoczesna infrastruktura obiektu, wykończenie pod klucz oraz wykorzystanie w obsłudze nowoczesnych technologii mają zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa przyszłym mieszkańcom akademika. W częściach wspólnych zaplanowano liczne udogodnienia w postaci bezpłatnego wi-fi, siłowni, pralni i stref co-workingowych.

 „Precyzyjnie dopasowujemy infrastrukturę obiektów pod międzynarodowe standardy. Stawiamy na innowacyjność dbając o liczne strefy co-workingowe, przestrzeń do nauki, pracy, odpoczynku i rozrywki.” – tak inwestycję w Krakowie ocenia Agata Kaszub – Project Director w Gent Holding S.A.

Niewykorzystana nisza rynkowa

Poszerzająca się oferta dydaktyczna uczelni wyższych, większa liczba studentów przybywających zza granicy oraz preferencje studentów względem akomodacji determinują popyt na powstawanie prywatnych akademików.

„W województwie małopolskim w 2017 roku studiowało 157 271 studentów w obrębie 29 uczelni wyższych. Mimo systematycznego spadku ilości studentów, zauważalny jest regularny wzrost zainteresowania studiowaniem w Krakowie przez studentów zagranicznych.” – komentuje Kamil Bilecki, Investment Manager w Gent Holding S.A.

Małopolska jest drugim co do wielkości województwem z największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Z tego powodu, obok mieszkań na wynajem, inwestorzy interesują się niszą rynkową w segmencie prywatnych domów studenckich. Pomimo wczesnej fazy rozwoju rynku prywatnych akademików w Polsce, segment ten zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród studentów, jak również w przypadku prywatnych i instytucjonalnych inwestorów. W Krakowie prężnie funkcjonuje kilka prywatnych inwestycji tego typu, a kolejne inwestycje już są na etapie planowania.

  • Biuro prasowe