Gent Holding

Aktualności

Przy Szkolnej w Katowicach powstanie prywatny akademik LIV

Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe przy ul. Szkolnej 7. Powstanie tam prywatny akademik dedykowany studentom Uniwersytetu Śląskiego. Inwestycja zakłada oddanie do użytkowania 89 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Projekt realizowany jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding S.A.

W bliskim sąsiedztwie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstaje inwestycja prywatnego akademika LIV Katowice. Projekt realizowany jest we współpracy z młodymi śląskimi architektami z pracowni Prosto Studio. Inwestycja powstaje w ścisłym centrum miasta w pobliżu największych uczelni wyższych i dedykowana jest studentom i pracownikom. Bliskie sąsiedztwo z infrastrukturą rozrywkową zapewnia wygodny dostęp do licznych sklepów, restauracji oraz hali widowiskowo – sportowej Spodek Katowice. Oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano jesienią 2020 r.

 „To kameralna inwestycja, jednak ze względu na ogromne zapotrzebowanie miejsc dla studentów prowadzimy aktualnie rozmowy z władzami w zakresie powiększenia obiektu o dodatkowe apartamenty.  – mówi Agata Kaszub – Project Director Gent Holding S.A.

Nowoczesna infrastruktura obiektu z zachowaniem elementów historycznych oraz wykończenie apartamentów pod klucz mają zapewnić pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa studentom i pracownikom uczelni wyższych. W częściach wspólnych zaplanowano liczne udogodnienia, w tym m.in. bezpłatne wi-fi, siłownię, pralnię i strefę co-workingową.

 „By maksymalnie wykorzystać potencjał, który daje nam to miejsce postanowiliśmy w ramach przestrzeni przed budynkiem stworzyć reprezentacyjne przedpole podkreślające rangę budynku, stanowiące strefę rekreacyjną dla jego mieszkańców. Z jednej strony będzie to plac oddzielający obiekt od zgiełku ulicy, a z drugiej – podkreśli miejski charakter przestrzeni” – mówią architekci Aleksandra Stolecka i Anna Siwińska z Prosto Studio.

Prywatne akademiki to ciekawy segment rozwijającej się niszy w branży nieruchomości. Poszerzająca się oferta dydaktyczna uczelni wyższych, zainteresowanie studentów zagranicznych, jak również preferencje młodych ludzi względem akomodacji dają możliwość lokaty kapitału w sprawdzony model biznesowy. Kompleksowe usługi zarządzania najmem, aktywna strategia działań marketingowych i współpraca z platformami wymiany studenckiej ma sprzyjać zapewnieniu pełnego obłożenia w roku akademickim dla studentów i pracowników uczelni, a w okresie turystycznym – turystom i managerom w podróży.

Prywatne akademiki pod wspólną marką LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich w Polsce, w tym m.in. w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

  • Biuro prasowe